یکم دی ماه؛ همزمان با روز جهانی ویولن، برج آزادی میزبان ” نخستین جشن ویولن ایران ” می شود.

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، کنسرت “نخستین جشن ویولن ایران” به سرپرستی “میثم مروستی” و با بزرگداشت یادواره “استاد ابوالحسن صبا” شامگاه جمعه یکم دی ماه در سالن اصلی این مجموعه برگزار می شود.

آکادمی موسیقی نَم با همکاری دو شرکت آهنگ پارسیان و آوای هنر برای اولین بار اقدام به برگزاری این جشن می کند و این رویکرد، گرامیداشت و ادای دینی است از سوی جامعه ویولن ایران به خدمات ارزنده و بی بدیل استاد ابوالحسن صبا که می توان وی را به جرأت پدر نوازندگی نوین ویولن در ایران نامید.

کنسرت- همایش “جشن ویولن” با اجرای بیش از ده گروه و تکنواز از بهترین نوازندگان ویولن و ویولنسل در سبک ها، ژانرها و دوره های متفاوت و با حضور بیش از صد نفر از اساتید، پیشکسوتان و نوازندگان سازهای زهی (ویولن ، ویولا ، ویولنسل و کنترباس ) اجرا خواهد شد.

شایان گفتن است که در این برنامه استاد فرهاد فخرالدینی به مناسبت روز جهانی ویولن و نخستین سال برگزاری جشن، ارکستر فیلارمونیک کردستان را با همکارى نوازندگان سرشناس کشور به طور افتخاری رهبری خواهد کرد و نوازندگانی چون ارسلان کامکار، میثم مروستی، پدرام فریوسفی، روزبه کلانتر، نیلوفر محبی، امین غفاری، آتنا اشتیاقى، علی صالحی و … به همراه گروه های متفاوت به اجراى برنامه خواهند پرداخت.

علاقمندان می توانند جهت تهیه بلیت این اجرا به سایت های www.namm.ir و www.tik8.com مراجعه فرمایند. همچنین امکان تماشای آنلاین این برنامه همزمان با اجرای آن از طریق سایت namm و تهیه بلیت وجود دارد.

لازم  به ذکر است که تمام درآمد حاصل از فروش بلیط پخش آنلاینِ جشن ویولن به مناسبت روز جهانی ویولن از سوی جامعه موسیقی و ویولن ایران، با همکاری اشکان خطیبی؛ مجری و سخنگوی برنامه؛ به حمایت از کودکان زلزله زده غرب کشور تعلق خواهد گرفت.