یکشنبه سیزدهم شهریورماه در سالن همایش های کردستان با حضور اهالی رسانه نشست خبری کنسرت هومن سزاوار برگزار شد.

هومن سزاوار پس از سال ها ممنوع الکار بودن اقدام به برگزاری کنسرت نموده است.

در این نشست که با حضور کیارش حسن زاده(مدیر عامل شرکت آوای میهن)،علیرضا صلواتی(تهیه کننده)،بردیا اصفهانی(رهبر ارکستر) برگزار شد صحبت هایی پیرامون سختگیری های مسئولین دولت گذشته و تسهیل در روند مجوز دادن در دولت جدید صورت گرفت.

*علی عطایی: من در این جریان نقش پررنگی نداشتم اما مطلع هستم که برای این کنسرت که هفدهم شهریور می باشد بسیار تلاش شده است.

*بردیا اصفهانی: این افتخار نصیب من شد به عنوان رهبر ارکستر در این کنسرت حضور داشته باشم. نزدیک شش ماه است کنار این گروه هستم و مسئولیت سنگینی بر دوش من می باشد زیرا اولین کنسرت رسمی هومن سزاوار می باشد. اگر خواننده ای شش ماه فعالیت نداشته باشد فراموش می شود اما ما با خواننده ای داریم کار می کنیم که بعد از هشت سال فعالیت نداشتن با توجه به فروش بلیط ها متوجه شدیم هومن سزاوار در بین طرفداران خود جایگاه ویژه ای دارد.

*علیرضا صلواتی: امیدوارم اتفاق های خوبی بیفتد و خوشحالم که سلیقه مخاطب رو می شناسیم و موفق خواهیم بود.

*هومن سزاوار: از اهالی رسانه که در این جمع کوچک و صمیمی حضور پیدا کردند تشکر میکنم و از روزهای سخت گذشته صحبت میکنم. این سال ها فعالیت نکردن به خواسته ی خودم نبوده و ما قربانی سختگیری مسئولین آن زمان شدیم.من در این سال ها خیلی چیزها یاد گرفتم از جمله صبر کردن و تلاش کردن برای رسیدن به هدف.بازار موسیقی این روزها خیلی متفاوت تر از قبل شده است و سلیقه مخاطب عوض شده.

ما برای برگزاری کنسرت توقع sold out شدن را نداشتیم برای همین از سالن کوچک تر شروع کردیم وقتی مجوز درست شد به این فکر بودم دنبال پول نباشم و بخشی از درآمد این کنسرت به بیماران سرطانی اختصاص خواهد یافت. و اگر من بتوانم دستی را بگیرم قطعا دست دیگر مرا خدا خواهد گرفت.

بیشتر قطعاتی که در این کنسرت اجرا خواهد شد کارهای قدیمی می باشد و تک ترک های جدید که آماده کردیم را هم اجرا خواهیم کرد.

ما در آن زمان که مسئولین فعالیت های ایران گام را مجاز اعلام کرده بودند همکاری کرده بودیم و بعد از مدتی این مجوز لغو شد و من با توجه به این موضوع فعالیت خود را ادامه دادم و این موضوع باعث این همه سال ممنوع الکاری من شد. و البته من این مجازات را بسیار سنگین میدانم برای این جریان و مسئولین آن دوره بسیار سختگیرانه نظر دادن. من تمام این هشت سال پیگیر کارهای مجوز گرفتن بودم و خوشحالم برای دوستانی که امروز موسیقی کار میکنند زیرا مجوز گرفتن روندش بسیار آسان شده است و ما آن دوران با سختی های زیادی روبرو شدیم.

*کیارش حسن زاده: من هم شش سال ممنوع الکار بودم من در آن زمان تنها فعالیتم خوانندگی نبود بلکه پرونده ی بسیار سنگینی برایم درنظر گرفته بودند زیرا کلیپ برای خواننده های دیگر هم تهیه میکردم و سیاست های مسئولین آن زمان این بود که هنرمند به سمت تمام شدن برود بعد مجوز را صادر کنند.

روند بعد از کنسرت

سزاوار گفت با تشکر از آقای صلواتی برای تهیه کنندگی این کار ما شروع را با برگزاری کنسرت گذاشتیم و بعد از آن اجراهای شهرستان ها را خواهیم داشت و تک ترک هایی داریم که در مرحله ی پخش می باشد. مخاطب الان حوصله ی شنیدن یک آلبوم از یک خواننده را ندارد و سلیقه اش شنیدن چند ترک پشت سر هم از یک خواننده نمی باشد. 

تمرکز من روی تک ترک ها می باشد و مسئله مهم پخش کار است و گاهی پیش می آید کاری هزینه ی تولیدش کمتر از پخش آن درآمده است.

بحث مخاطب شناسی مبحث پیچیده ای می باشد و تا زمانی که بازخورد گرفته نشود چیزی از قبل مشخص نمی شود و من سبک موسیقی ام مشخص است نهایتا بتوانم شاخ و برگ بدهم به آن و باید سعی کنم فرم خود را به سبک روز نزدیک کنم.

 

 

گزارش : سپیده ثابتی

عکاس:حسام موسوی نژاد