شهره سلطانی بازیگر سینما،تلویزیون و تئاتر این روزها مشغول تمرین برای اجرای کنسرت می باشد.
نشست خبری کنسرت گروه 《دات》چهارشنبه بیست و هشتم تیرماه در سالن کردستان برگزار شد.
این برنامه که با حضور اعضای گروه و تهیه کننده و مدیریت شرکت آوای مهر میهن با جمعی از خبرنگاران و عکاسان برگزار شد.

طراوت باباخانلو (فلوت)،مهتاب فتح الله نوری (گیتار)،خزر چکاوک(پیانو و کیبورد)،مهشید خیرالدین(پرکاشن)،هنگامه غفوری(گیتارباس)،نگین پارسا(گیتار الکتریک)،سحر شاطری(درامز) و عباس لطیفی(رهبر ارکستر) اعضای گروه می باشند.
گروه 《دات》سال گذشته چهار اجرای موفق در تالار وحدت داشتند کنسرت خود را این بار در تاریخ بیست و دوم مردادماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهند کرد.

*شکل گیری گروه

شهره سلطانی درباره ی تحصیلات در رشته ی موسیقی و نوازندگی خود صحبت کرد و گفت: من هنرستان و دانشگاه موسیقی تحصیل کردم و سالیان گذشته چون فضا برای فعالیت بانوان نبود به عنوان نوازنده در کنار آقایان فعالیت میکردم.
ایده ی گروه بانوان از ده سال پیش که عرصه برای فعالیت بانوان باز شد شکل گرفت.
اما بنا به مشغله و تمرکز من در هنر نمایش به تاخیر افتاد و از سه سال پیش گروه تشکیل شد.
سال گذشته چهار اجرا در تالار وحدت داشتیم که همگی در روزهای ابتدایی فروش بلیط تمام شدند و از بلیط های این کنسرت هم تعداد کمی باقی مانده است.

*تغییرات در کنسرت جاری

شهره سلطانی در مورد تغییرات در گروه خود و اضافه شدن دو بازیگر به کنسرت خود گفت:
من در کنسرت اخیر خود تصمیم گرفتم به این گروه برسم.همیشه در کارهایم دنبال جذابیت بوده ام و با توجه به کمبودهایی که داریم شاهد یک پرفورمنس خواهیم بود.برای این اجرا دو نفر را انتخاب کردم که در گویش و بازی مسلط باشند و شکل دیگری را از کنسرت اجرا کنیم.

*دو بازیگر خانم و هنر موسیقی

شهره لرستانی و شبنم قلیخانی بازیگر سینما و تلویزیون این روزها در حال همکاری با گروه 《دات》می باشند. این دو بازیگر که اجرای دکلمه و پرفورمنس این کنسرت را برعهده دارند در باره ی همکاری با این گروه صحبت هایی کردند.
شهره لرستانی: دوستی من و شهره سلطانی به هزارسال پیش برمی گردد. یک بار که دعوت به اجرای شهره سلطانی شوم فراموش کردم که او بازیگر است دیدم او یک خواننده حرفه ای است و مجذوب اجرای او شدم.من یک تجربه ی دکلمه داشتم و قرار است در کنار خانم سلطانی دکلمه کنم.
شبنم قلیخانی: طرفدار فعالیت بانوان هستم و حس میکنم موسیقی بانوان مهجور واقع شده است و اگر بتوانم یک قدم در این راه بردارم حتما کمک خواهم کرد.سلطانی در دانشگاه موسیقی خوانده است و از خیلی سال پیش ساز میزند صدای ایشان را دوست دارم گرم و دلنشین است و در کنار ایشان قرار است یک دکلمه انجام دهم.
ترانه ها برای شهره سلطانی و دوستان ترانه سرا هست که همگی انرژی مثبت دارند و در زمینه ی اجتماعی می باشد.

*رهبر ارکستر گروه و تنظیم کننده

عباس لطیفی به عنوان رهبر ارکستر و تنظیم کننده قطعات در کنار گروه حضور دارد.
لطیفی:برای من باعث افتخار است برای خانم های محترم کشورم کاری انجام دهم.از فعالیت این گروه اطلاع داشتم و با گروه همکاری را آغاز کردم.قطعات را با نوازنده های جدید مجدد تنظیم کردم.
خانم ها در عرصه های هنری بهشون کم لطفی می شود و دوست داشته ام کمکی انجام دهم.
با یک اجراب بسیار خوب میشود ثابت کرد خانم ها جایگاه اصلی خود را پیدا کرده اند.

*کار تیمی ارزشمند است

شهره سلطانی: کار تیمی برای من ارزشمند است و معتقدم هیچ وقت نمیتوانم تنهایی روی صحنه اجرای خوبی داشته باشم.تنظیم مجدد قطعات باعث شده است قطعات متفاوت تر از قبل باشد.
از اعضای گروهم تشکر ویژه ای دارم که با صبوری کنارم بودند.

*بهترین همراه و تهیه کننده

بهروز پناهنده همسر شهره سلطانی به عنوان تهیه کننده در کنار گروه حضور موثر و چشمگیری دارد.
شهره سلطانی:اگر همسرم نبود هرگز پای من به روی صحنه و اجرا باز نمیشد.من با هر فردی که صحبت کردم جز به تاخیر انداختن و منصرف کردن من نتیجه ای نداشت.
همسرم بارها و بارها به دفتر موسیقی تالار وحدت مراجعه کرد و هیچ کدام از مشکلاتی را که مطرح میشد به من ارجاع نمی داد.

*پرفورمنس و قطعات اجتماعی

شهره سلطانی: عموما من کارهایم را قبل از اجرا توضیح نمیدهم اما پرفورمنس که قرار است انجام بدهیم قطعا یک دکلمه صرفا نیست صحنه جادو می کند و تا روی صحنه قرار نگیرید متوجه نخواهید شد.
فضای کار و انتخاب من قطعات اجتماعی بوده و سمت کارهای دیگر نخواهیم رفت.
من اندیشه ام را به ترانه سرا منتقل میکنم و دوستان ترانه سرای من دردودل و حرف های مرا به شعر و ترانه تبدیل می کنند.
بعضی از قطعات راک است و بعضی پاپ-راک می باشد.

*حمایت از بیماران سوخته

شهره سلطانی: در آخرین شب کنسرت سال گذشته ام برای انجمن بیماران سوخته قطعه ای را خانم رویا ابراهیمی سروده بودند و آن کار را دکلمه کردند.
امسال این قطعه با آهنگسازی آقای لطیفی روی صحنه اجرا می شود.

*انتخاب ابیات طولانی

شهره سلطانی:فضا و قطعاتی که من در کارهایم انتخاب میکنم با دیگر خواننده ها متفاوت است و عشقی که من از آن صحبت میکنم با دیگر عاشقانه ها متفاوت است و اینکه مخاطب من می آید که حرف های من را گوش بدهد.
عمده ی کنسرت های بانوان بازخوانی قطعات است و من متفاوت عمل میکنم.من در حین خواندن سعی میکنم که بازی کنم و فقط خواننده نیستم.
-مخاطب این اجرا کسی نیست که بخواهد در ماشین این قطعات را گوش کند یا در مهمانی شنیده شود.
-مخاطب راک دنبال دغدغه های اجتماعی هست و در سبک پاپ و تلفیقی دیگر انقدر دغدغه مسائل اجتماعی مطرح نمیشود.
لطیفی: اصولا ترانه های اجتماعی روایت گر داستان هستند.مخاطب خانم سلطانی می داند که چه چیزی قرار است گوش دهد و ترانه ی اجتماعی در چند خط خلاصه نمی شود.

*بازیگری یا خوانندگی؟

شهره سلطانی: من ابتدا موزیسین بودم و یک آدمی هستم که یک سری مهارت ها دارم و تلاش کردم و سال ها تجربه کرده ام و تحصیل کردم و امروز تلاش کردم در کنار بازیگری برگردم به موسیقی.

*شرکت آوای مهر میهن

کیارش حسن زاده مدیر فرهنگی هنری آوای مهر میهن به عنوان مدیراجرایی و مدیریت برگزار کننده کنسرت گروه را همراهی خواهد کرد.

خبرنگار:سپیده ثابتی

عکاس: شایان شهسواری