سمینار راهیابی به بازار حرفه‌ای موسیقی با موضوعاتی نظیر مخاطب‌شناسی، مارکتینگ، کسب درآمد شیوه تبلیغات موسیقی و توزیع آثار در عرصه بین‌المللی و… ۲۲ تیرماه در فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد. در این برنامه هنرمندان مطرح موسیقی به بیان تجربه‌های خود در عرصه موسیقی می‌پردازند و با انتشار و توزیع آثار خود در عرصه بین‌المللی بیشتر آشنا خواهند شد. همچنین با تاریخچه انتشار و شیوه‌ تبلیغات موسیقی در فضای موسیقی بیشتر آشنا می‌شوند .

 

علاوه بر هنرمندان مطرحی که در سمینار راهیابی به بازار حرفه‌ای موسیقی به بیان تجربیات خود خصوصاً در فضای مجازی می‌پردازند، مدیران بخش موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در این برنامه سخنرانی خواهند داشت. همچنین چند تن از تهیه‌کننده‌های باسابقه، مدیران چند شرکت فرهنگی هنری مطرح و فعالان برجسته رسانه‌ای تجربیات خود را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند. در پایان سمینار هم میزگرد آسیب‌شناسی موسیقی برگزار می‌شود. همچنین علاوه بر ارائه گواهینامه شرکت در این سمینار، تسهیلات تولید و نشر آثار موسیقی هم برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است.

 

سرفصل های دوره:

*تاریخچه‌ انتشار موسیقی در ایران و بررسی تحولات پخش و معرفی موسیقی در فضای اینترنت

*شیوه موفقیت در انتشار موسیقی در شبکه‌های اجتماعی( مخاطب‌شناسی و شیوه‌های ارائه موسیقی)

*چگونه برای موسیقی خود در فضای مجازی بازاریابی کنیم؟

* انتشار بین‌المللی موسیقی و حفظ کپی‌رایت در فضای اینترنت

*پنل(میزگرد) سمینار: با حضور نماینده وزارت ارشاد، نماینده سایت موسیقی ما، نماینده شرکت‌های پخش

 

فرصت‌هایی که این سمینار برای شما خلق می‌کند:

 *امکان انتشار بین‌المللی و کسب درآمد از آثار موسیقی شما

 *آشنایی با روش‌های انتشار موسیقی

 *موفقیت بیشتر آثار موسیقی در فضای مجازی

 *استفاده از تجربیات فعالان موسیقی برای طی‌کردن مسیر صحیح مارکت موسیقی

*ارائه‌ خدمات مشاوره در حوزه تولید و انتشار آثار

 

سمینار راهیابی به بازار حرفه‌ای موسیقی (مخاطب شناسی، مارکتینگ، کسب درآمد) از ساعت ۱۴ روز ۲۲ تیرماه آغاز خواهد شد و به مدت پنج ساعت ادامه دارد و ظرفیت پذیرش هم ۳۵۰ نفر است. این برنامه به همت مؤسسه فرهنگی-هنری «باما» با مشارکت سایت «موسیقی ما» و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیپ برگزار خواهد شد. تالار فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی نرسیده به سیدخندان، روز پنجشنبه ۲۲ تیر از این سمینار میزبانی می‌کند. علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت «تیوال» مراجعه یا با شماره تلفن ۸۸۰۴۸۵۷۲ تماس حاصل نمایند.