بیست و یکم اردیبهشت ماه فرهنگسرای ارسباران شاهد فینال مسابقه هزارصدا با اجرای آرش نصیری در بخش پاپ بود. ابتدای برنامه آرش نصیری شعری از حسین منزوی را خواند و سپس تیتراژ برنامه که کاری با صدای سیامک عباسی و شعر حسین غیاثی بود پخش گردید.

برگزیده فینال دوره گذشته بهمن عصار قطعه ای را به نام (یهویی شد) را در ابتدای برنامه اجرا کرد.
اولین شرکت کننده مصطفی پاریزی آهنگ (ای وای) را با ترانه و آهنگسازی خود و تنظیم سعید شیخان بود اجرا کرد.
محمدرضا قاسمی شرکت کننده دوم که از شاگردان مرتضی لطفی می باشد با آهنگ (پناهنده) ملودی مرتضی لطفی و شعر شهاب شهرزاد به روی صحنه آمد.
نفر سوم رضا احمدی قطعه (معذرت میخوام) با ترانه ای از رضا معظمی را اجرا کرد.
امید طهماسبی آهنگ (حس خوب) را با ترانه ای مجید صالحی و ملودی مرتضی لطفی و تنظیم فریدمهاجرپور اجرا کرد.طهماسبی از شاگردان مرتضی لطفی می باشد که مشغول اجرای موسیقی خیابانی می باشد.
شرکت کننده بعدی کسری احدیان قطعه (لحد) را با شعری از علیرضا آذر اجرا کرد.
علی احمدیان که از شرکت کنندگان دوره پیش بود و از برندگان بود قطعه ای را اجرا کرد و با توجه به اینکه قرار نبود نقد شود سیامک عباسی در مورد اجرایش صحبت کرد.
آخرین شرکت کننده علی بنیادی قطعه (افسونگر) را با شعری از معینی کرمانشاهی و ملودی خود و تنظیم فرید دانشیار اجرا و به مرحوم افشین یداللهی و همسرش تقدیم کرد.
در این قسمت از برنامه داوران صحنه را برای مشورت و رای نهایی ترک و اهورا ایمان خواننده مهمان به روی صحنه آمد.وحید مهراد پیانیست سه قطعه (گله دارم)،(قصه) و (سلام آخر) را نواخت و اهورا ایمان اجرا کرد.
کارشناسان برای اعلام رای نهایی به روی صحنه آمدند و اسامی توسط سیامک عباسی اعلام شد:

امید طهماسبی نفر اول،مصطفی پاریزی نفر دوم، علی بنیادی نفر سوم

هدیه (ترانه شرقی) به فینالیست هزارصدا:

محسن رجب پور تهیه کننده و مدیرموسسه فرهنگی هنری ترانه شرقی ضمن حضور در برنامه اعلام کرد در صورتی که فینالیست برنامه از استانداردهای لازم برخوردار باشد با وی قرارداد همکاری بسته خواهد شد و هدیه نفر اول تولید یک قطعه همراه با انتشار آن توسط شرکت ترانه شرقی می باشد.

عکس: رسول مرشدلو

گزارش: سپیده ثابتی