کنسرت احسان خواجه امیری در برج میلاد با یاد مرحوم افشین یداللهی

“افشین یدالهی متعلق به جامعه پزشکان یا شاعران نبود. او متعلق به همه ی مردم بود و من بیشتر از هرکسی به او مدیونم. از نوجوانی ام برای من معلمی کرد و سراسر حیاتش برای من درس زندگی بود. ” احسان خواجه امیری شب گذشته در برج میلاد به روی صحنه رفت و با بیان چنین جملاتی از مرحوم افشین یداللهی یاد کرد.

به گفته ی وی چند روز پیش در دیداری که داشتند افشین یداللهی به او گفت: “از زندگیت لذت ببر و زندگی کن چون معلوم نیست تا کِی زنده ایم.” و این آخرین جمله ای بود که مرحوم یداللهی به احسان خواجه امیری گفت.

آهنگ اول به یاد افشین یداللهی اجرا شد، خواجه امیری پشت پیانو نشست و تک نفره به اجرا پرداخت. سپس طبق روال همیشگی کنسرت ها، اجرا ادامه پیدا کرد و گلچینی از آهنگ های قدیم به همراه تعدادی از آهنگ های آلبوم سی سالگی به اجرا درآمد. خواجه امیری در میانه ی کنسرت نیز هنگام اجرای آثار زنده یاد یداللهی، بر سختی اجرای این قطعات تاکید کرد و قطعاتی را با اشعار وی اجرا نمود.

ارکستر خواجه امیری به سرپرستی هومن نامداری و متشکل از احسان نی‌زن (نوازنده ویولن)، بردیا امیری (نوازنده درامز)، عمید بنکدار (نوازنده گیتاربیس)، سیامک کریم‌پور (نوازنده ترومبون)، علی ضرابی (نوازنده ترومپت)، کامیار ماندگاریان (نوازنده ترومپت)، فرشید ادهمی (نوازنده گیتار) و همایون نصیری (نوازنده کاخن و پرکاشن) بود که خواجه امیری را در این کنسرت همراهی کردند. روزبه بمانی، علیرضا افکاری و علی زندوکیلی مهمانان کنسرت دیشب بودند.

این برنامه به همت موسسه فرهنگی رویال هنر پارس برگزار شد.

در ادامه عکس های اختصاصی ساز و قلم از این کنسرت را ملاحظه می فرمایید.

عکس و گزارش: شایان شهسواری